Kategorie: Wszystkie | News PAO | Program tybetański
RSS
sobota, 20 lutego 2010
piątek, 25 grudnia 2009
Odpowiedź na parę pytań
zapraszam!

http://pokazywarka.pl/kxsrkj/
sobota, 19 grudnia 2009
Witamy!


Już jutro, od godziny 11.00 spod CK estede, ruszy happening w obronie praw zwierząt.

Spróbujemy przekonać przechodniów do chwili refleksji. Spróbujemy namówić ludzi, by zaczęli postrzegać ryby, jako istoty cierpiące, jako istoty które odczuwają ból i stres. Spróbujemy pokazać, że świąteczny spokój i atmosfera, nie musi sąsiadować z przemysłowym traktowaniem żywych stworzeń i zakrwawioną łazienką. Że pływanie we własnej krwi na mrozie, trzymanie w siatkach bez wody i trucie wodą w chlorze, nijak ma się do Świąt i do tego, co Święta ze sobą niosą. (lub nieść powinny)

Zapraszamy!

Jeśli masz ochotę pomóc, przyjdź do ESTEDE od 10.30 - coś na pewno się znajdzie :)Krwawe Święta
poniedziałek, 07 grudnia 2009Witam!
Ludzie wydają się uważać, że ryby nie czują bólu, ponieważ nie krzyczą, ale jest to całkowicie fałszywe przekonanie. Zarówno anatomicznie i psychologicznie, układ bólowy jest praktycznie taki sam u psów, kotów i ludzi. W celu całkowitego zrozumienia, co Świąteczna tradycja oznacza dla tych zwierząt, wyobraźmy sobie źle traktowane i poranione psy wystawione na sprzedaż w zatłoczonych kontenerach. - Prof. Andrzej Elżanowski, PhD.Dlatego też, zapowiedzieliśmy, że staniemy w obronie tych niewinnych stworzeń. Jest masa powodów dla których powinniśmy zastanowić się nad losem milionów istot, traktowanych w tak bestialski sposób.

Najprawdopodobniej 20 grudnia, GAZ wypłynie na ulicę, by przemówić głosem istot, których cierpienia nikt nie mógł usłyszeć.

Wciąż szukamy pomocy, jej zapowiedź przyszła już z fundacji Viva! a samą gnieźnieńską inicjatywą zainteresował się też dziennikarz Roman Kurkiewicz (TOK FM, Przekrój). Przede wszystkim zaś, na grupową skrzynkę zaczęły docierać głosy z Gniezna, o wsparciu dla akcji!

Pięć prostych kroków:

1. Mail: zaangazowani@gmail.com (pisz o każdej porze dnia i nocy)
2. Jeśli chciałbyś wziąć udział aktorsko, grasz na instrumencie dętym, chciałbyś dokumentować akcję (fotografia, film) to zapraszamy szczególnie.

3. Każda pomoc się przyda (zadań jeszcze parę się znajdzie :))

4. Podpisz petycję: http://www.petycje.pl/1927

5. Skontaktuj się - działaj!

                         Krwawe Święta
 
piątek, 27 listopada 2009
 Witam!

Drogi Czytelniku, Czytelniczko - startujemy!

i to na poważnie, mimo że będzie nam towarzyszyć uśmiech, pozytywna energia i radość (prawda?).

Tyle, jeśli chodzi o słodkie wstępy. Bowiem czeka nas sporo działań - bo sporo jest do zrobienia. I uwierzcie mi, to miasto czeka (nawet jeśli o tym nie wie) na przebudzenie! (jeszcze)

Przed nami happeningi, organizowanie się, dobre kino i towarzyszące mu dyskusje (zresztą nie tylko o kinie).


Pierwsza akcja, już wkrótce!
Będziemy działać na rzecz praw zwierząt, które potrzebują naszej pomocy i głosu w ich sprawie.

Potrzebujemy Twojej pomocy...
Głowo pełna pomysłów i zapału - zapraszamy Cię w czwartek o 19.00!Piszcie na mejla:
zaangazowani@gmail.com
(także osoby, które na spotkaniach już się pojawiły)
Power to us :)niedziela, 06 września 2009

Jedną z akcji poprzedzających powstanie PAO w Centrum Kultury eSTeDe i uruchomienie oficjalnego punktu Programu tybetańskiego www.ratujtybet.org i C.K. była impreza 10 marca 2009. Większość osób związanych dziś z Centrum, a zwłaszcza z PAO i Programem tybetańskim była zaangażowana w tę akcję.

Niebawem start gnieźnieńskiej filii Programu tybetańskiego - (konkretną datę podamy po 20 września). Na razie zapraszamy do lektury Bajki tybetańskiej autorstwa kierownika artystycznego C.K. eSTeDe

Poniżej pieśń powstańców tybetańskich zaśpiewana w Gnieźnie przez przewodniczącego społecznosci tybetańskiej w Polsce Lobsanga Thinlay'a.

środa, 26 sierpnia 2009

 

PAO – Pracownia Aktywności Obywatelskiej, której animatorem będzie najprawdopodobniej Paweł Bąkowski – student (między innymi) antropologii kulturowej związany z kilkoma formacjami artystycznymi, już w październiku rozpocznie swoją działalność.

 

Pierwszym poważnym partnerem PAO jest Fundacja Inna Przestrzeń, a ściślej jej Program Tybetański. Oficjalne otwarcie zarówno działać PAO jak i autoryzowanego Punktu Informacyjnego Programu Tybetańskiego nastąpi zapewne jeszcze w październiku, kiedy przyjedzie do eSTeDe Piotr Cykowski lider Programu Tybetańskiego. Towarzyszyć temu będzie zapewne projekcja filmu i dyskusja. W kolejnych etapach rozwoju Pracowni Aktywności Obywatelskiej będzie współpraca z Amnesty International, oraz wizyta Witka Hebanowskiego dziennikarza Radia TOK FM.
  
PAO nie będzie w żadnej mierze związana z jakimikolwiek sympatiami politycznymi. Kształtowanie postaw społecznie nieobojętnych w wymiarze kulturotwórczym musi być wolne od podziału lewe, prawe, centrum. PAO jest adresowane do osób, które zainteresowane są działaniami społecznymi o szerokim spektrum. Od aktywności lokalnej, przez szeroko pojęte aspekty ekologii oraz praw człowieka.